10 preporuka za neuspešno upravljanje projektima
Iskustvo u upravljanju projektima donosi mogućnost da prepoznate šta je to što vam ugrožava postizanje ciljeva i uspešno upravljanje na projektima. Poštovanjem sledećih preporuka budite sigurni da ćete uspeti da uništite ili ozbiljno ugrozite projekat kojim upravljate.
- Maksimalno štedite vreme koje trošite na planiranje, to je dosadan i neproduktivan proces, a svakako ćete kasnije moći sve da rešite re-planiranjem.
- Izbegavajte da organizujete redovne sastanke sa članovima tima, to je bespotrebno trošenje vremena, sve možete da završite telefonom ili e-mailom.
- Trudite se da što manje komunicirate sa klijentom (korisnikom), njima na pamet mogu pasti mnoge stvari koje vam mogu poremetiti planove i stvoriti probleme.
- Kada se jave problemi za koje nemate rešenje, probajte da ih prikrijete i zaštitite sopstvenu reputaciju kod višeg menadžmenta.
- Izbegavajte da pravite zapisnike sa sastanka to je dosadno i neproduktivno, a postoji više svedoka o dogovorima.
- Kada primetite da neki član tima ne završava poslove na očekivanom nivou kvaliteta, preuzmite posao od njega jer vi to možete da uradite brže i kvalitetnije.
- Nikada nemojte suprotstaviti mišljenje i argumentaciju klijentu ili višem menadžmentu, oni su tu da bi ih bespogovorno slušali.
- Trudite se da apsolutno sve informacije o vašem projektu držite u tajnosti i van domašaja drugih kolega, ko zna kako sve oni mogu da vam naude.
- Insistirajte da vaši članovi tima rade prekovremeno i probleme rešavaju u fantastično kratkim rokovima, to je jedinstvena prilika da pokažete koliko vam je tim dobar.
- Nemojte trošiti vreme i novac na usavršavanje vas i vašeg tima u oblasti upravljanja projektima, vi ionako to već sve znate.
Da li vi imate neku preporuku?